Jesteś tutaj:

Moja książka "Alchemia Wszechświata"

Dodano: 30 marca 2011 (środa), 07:02:12

Bardzo często, gdy rozmawiam ze znajomymi i dzielę się z nimi moimi pomysłami, mówią: "Napisz o tym książkę!". To oczywiście bardzo dobry pomysł, gdyż tych idei i pomysłów nazbierało mi się już bardzo dużo przez lata i mogłaby z tego powstać całkiem niezła książka :-)

Jednak wydawanie książki w Polsce okazuje się nie być prostą sprawą, o czym przekonałem się próbując wydać wspaniałą książkę Wolffa o falowej budowie materii. Nawet gdyby mi się to udało (w co nadal wierzę), zawsze znajdą się tacy, których zwyczajnie nie stać na kupowanie książek, i oni nie mieliby szansy jej przeczytać. Nieraz słyszę od różnych ludzi, że książki powinny być wolne, także od opłat. Tak jak w bibliotekach. Kto chce/może, ten zapłaci.

Właśnie dlatego postanowiłem pisać swoją książkę online, kawałek po kawałku, wprost na Twoich oczach! :-D Tutaj będziesz mógł/mogła ją czytać od razu w trakcie tworzenia, a także później. Dzięki temu będziesz mógł/mogła na bierząco przekazywać mi swoje uwagi, komentarze i konstruktywną krytykę, na które jestem zawsze otwarty :-)

Jaki jest temat tej książki?

Mam zamiar opisać w tej książce całą wiedzę o Wszechświecie, jaką posiadam. Jednak nie będzie to książka przeznaczona jedynie dla jajogłowych naukowców, o nie! Mam już dość książek, których autorzy komplikują sprawę i pokazują, jacy to oni mądrzy, zamiast pokazać, jakie to proste! Mam zamiar napisać ksiażkę tak prostą, że zrozumie ją każdy przeciętny człowiek, a mimo to pozwoli mu ona pojąć rzeczy, którymi zajmuje się zaawansowana nowoczesna Nauka (i nie tylko).

Dlatego właśnie Twoje uwagi i komentarze będą dla mnie cenne. Jeśli wciąż jakieś kwestie wydadzą Ci się za mało zrozumiałe, daj mi znać, a ja spróbuję opisać to jeszcze prościej i wyjaśnić niezrozumiałe kwestie.

Jak mam zamiar to osiągnąć?

Napisanie takiej książki może wydawać się nie lada przedsięwzięciem. Przecież tej wiedzy jest tak dużo, że chyba nie istnieje człowiek, który byłby w stanie pomieścić to wszystko w głowie! Prawda?

Cóż.. Stare chińskie przysłowie mówi: "Mądrość życia polega na tym, aby wyłączyć rzeczy nieistotne." Uważam, że kluczem do sukcesu jest odpowiednie uporządkowanie tej całej wiedzy, jaką nagromadziliśmy jako ludzkość przez tysiąclecia i skupienie się na tych najbardziej podstawowych obiektach i prawach, oraz zasadach ich łączenia w większe i bardziej złożone struktury. Takiego właśnie podejścia mam zamiar się trzymać w tej książce.

Doceń moją pracę

Jeśli w trakcie czytania uznasz, że ta książka rzeczywiście zmienia Twoje życie i spojrzenie na świat, w którym żyjesz, i naprawdę jest tego warta, możesz dobrowolnie wynagrodzić mój trud i odwdzięczyć się za jej pisanie. Na przykład podarowując mi jakąś dowolnie wybraną przez Ciebie kwotę pieniędzy wprost na moje konto. W ten sposób dasz mi sygnał, że książka Ci się podoba i jesteś zainteresowany jej dalszym ciągiem ;-) i zachęcisz mnie w ten sposób do dalszej wytężonej pracy :-)

Oczywiście pieniądze to tylko jedna z form wdzięczności. Jeśli z jakichś powodów nie masz pieniędzy, konta bankowego, lub nie lubisz tej formy i wolisz odwdzięczyć mi się w jakiś inny sposób, jestem otwarty na propozycje ;-) Jak to mówią, "Kto nie chce, szuka powodu. Kto chce, szuka sposobu." Dlatego wierzę, że jeśli uważasz moją pracę za wartościową, znajdziesz jakiś sposób najwygodniejszy i najbardziej korzystny dla nas obu.

Tak więc życzę Ci miłego czytania i owocnej nauki! :-)

Rozpocznij czytanie »